shmigal-prokomentuvav-prichinu-riznitsi-tsini-na-gaz-v-oblastyakh

Шмигаль прокоментував причину різниці ціни на газ в областях

 • 13672 переглядiв

"За січень тариф (на газ — ред.) коливався від 6,99 до 11 гривень в окремих областях, де є монопольне становище облгазів. На жаль, таке існує своєрідне зловживання. Хоча це вже питання до Антимонопольного комітету”, - заявив Шмигаль.

За його словами, відповідні розпорядження АМКУ органи-регулятори отримали.

“Уряд розбиратиметься з тим, чи правомірно підвищувалися ціни, якщо в одній області, припустимо, ціна була 7,22 — а в іншій майже 11 гривень. Потрібно розібратися, чому так", — додав глава уряду.

Шмигаль нагадав, що для соціально незахищених людей існують субсидії на послуги ЖКГ.

"Але працює механізм державних субсидій для людей, які незахищені та потребують такої підтримки від держави", — відзначив очільник Кабміну.

Зазначимо, що за словами Шмигаля, Кабінет міністрів України установив ціну на газ на рівні 6,99 гривні за кубічний метр, адже така ціна була найнижчою українській газовій біржі протягом січня.

Додамо, що за ексклюзивною інформацією УНН, сьогодні, під час проведення консультацій з МВФ Україна не отримала погодження на зниження ціни на газ для населення.

Щодо хронології тарифного питання, то ціна на газ для населення в листопаді-грудні 2020 року була на рівні 6,33 грн за метр кубічний. З 1 січня, ціна на газ для населення підвищилася, що, звичайно, обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту.

Однак, ще в грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів для людей на майже 50%, але “не так сталося, як гадалося”.

Через протести влада країни вирішила “терміново” вирішувати “тарифну” проблему.

Спочатку, в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко (колишній керівник “Нафтогазу”, який збільшив вартість газу для населення з 1,4 грн до 6,9 грн за куб. м.) представив “попередній план із суттєвого зниження тарифів на газ та встановлення ціни, яка була б справедливою з точки зору споживача”.

Під час зустрічі народних депутатів від фракції “Слуга народу” із прем’єром Денисом Шмигалем, в. о. міністра енергетики Юрієм Вітренком та головою НАК “Нафтогаз” Андрієм Коболєвим було представлено два плани виходу з “тарифної кризи”. Перший - “Нафтогаз” стає єдиним постачальником газу для населення, другий — встановлення максимальної маржинальності.

Вже 13 січня, на засіданні Кабінету міністрів, Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що через пандемію та карантинні обмеження ціна на газ для населення зменшиться на 30% і становитиме 6,99 грн за метр кубічний. Але ціна на газ від ГК "Нафтогаз України" становить 7,22 грн/куб. Тобто, анонсоване “30-відсоткове” зниження від Шмигаля, лише на майже 3,2% або 23 копійки відрізняється від “нафтогазівської” пропозиції.

Днями пройшла анонсована нарада у голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова разом із представниками фракцій, прем‘єр-міністром України Денисом Шмигалем, в. о. міністра енергетики Юрієм Вітренком та головою НАК “Нафтогаз” Андрієм Коболєвим, на якій глава уряду підтвердив зниження ціни на газ для населення до рівня 6,99 грн за метр кубічний, але лише в “лютому-березні”. Відтак, “тарифна казка” для українців закінчиться з весною.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Бізнес погіршив прогноз щодо курсу гривні

     • 21137 переглядiв

    Верещук: Україна прагне оборонної підтримки США

     • 9766 переглядiв

    На тлі локдауну очікування бізнесу погіршились - НБУ

     • 17481 переглядiв