“Безумовно, поважаючи вказане судове рішення, САП обов’язково скористається своїм правом на його апеляційне оскарження, адже аргументи сторони обвинувачення є достатніми для відсторонення підозрюваної від посади — їй інкримінований тяжкий корупційний злочин, безпосередньо пов’язаний з перебуванням на цій посаді, та наявні ризики використання нею займаного посадового становища з метою перешкоджанню кримінальному провадженню”, — йдеться у повідомленні.
Водночас у САП звернули увагу на факт надання стороною захисту в засіданні на підтвердження своїх доводів листа за підписом керівництва секретаріату Кабінету Міністрів України, у якому стверджується про недоцільність та відсутність підстав для відсторонення голови Держаудитслужби.
“Вважаємо це яскравим прикладом неприпустимого втручання органів державної виконавчої влади, не уповноважених надавати незалежному суду жодних вказівок чи порад, у здійснення правосуддя”, — зазначили у САП.
Як зазначається, “чи не вперше у своїй діяльності антикорупційні прокурори зіткнулись із випадком, коли посадові особи установи, якій у разі задоволення судом клопотання детективів і прокурорів належало виконати рішення про відсторонення посадової особи, дозволили собі заздалегідь, до судового засідання, однозначно висловити свою позицію з цього питання”.
Більше того, зазначили в САП, вражає, що цей лист до суду надійшов не офіційними каналами зв’язку, а був наданий в засіданні безпосередньо підозрюваною.
На думку обвинувачення, це лише додатково підтверджує обґрунтованість тверджень антикорупційних прокурорів про те, що підозрювана може використовувати свій вплив, займану посаду та набуті зв’язки для перешкоджання слідству та суду.
Як повідомляв УНН, 29 січня Солом’янський районний суд Києва не задовольнив клопотання САП і НАБУ про відсторонення Лідії Гаврилової від посади голови Державної аудиторської служби, підозрюваної у незаконному збагаченні на суму 10 млн грн.