Деталі
У тексті декларації повідомляється, що Євросоюз "визнає європейські устремління і європейський вибір" частини країн "Східного партнерства". Там додали, що "погоджуються з правом України прагнути до більшого".
Цитата:
"Ми підтверджуємо суверенне право кожного партнера вибирати рівень амбіцій і цілей, до яких він прагне у своїх відносинах з Європейським Союзом", - йдеться в документі.
Окрім того, там міститься офіційне визнання "Асоційованого тріо" (Грузія, Молдова, Україна) щодо розширення співпраці з Євросоюзом.
"Євросоюз бере до уваги посилену координацію між ними з питань, що становлять спільний інтерес, пов'язаних з імплементацією Угод про асоціацію та вільну торгівлю і співробітництво в межах Східного партнерства", - йдеться в документі.
У тексті документа коротко згадується про агресивні дії Росії на українських кордонах, проте конкретних заяв щодо країни-агресора немає.
Цитата:
"Ми глибоко стурбовані продовженням дестабілізації і порушеннями принципів міжнародного права в багатьох частинах регіону Східного партнерства, що становить загрозу миру, безпеці і стабільності", - йдеться в заяві.
Там закликали сторони конфлікту до відновлення зусиль щодо сприяння мирному врегулюванню конфліктів у регіоні Східного партнерства на основі принципів і норм міжнародного права.
У підсумковій декларації повідомляється, що Євросоюз як і раніше виступає за збереження суверенітету, незалежності і територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів усіх країн "Східного партнерства".
Там також йдеться про незмінне прагнення до зміцнення демократії і верховенства закону, і захисту прав людини, основоположних свобод, як головної мети співпраці в межах "Східного партнерства".
Додамо
Україна цього року почала збирати підписи на підтримку вступу України до ЄС у своїх зарубіжних партнерів.
15 грудня сьома країна Євросоюзу - Словенія - підписала Декларацію про європейську перспективу в Україні.
Раніше Хорватія підписала Декларацію про європейську перспективу України. Ще раніше це ж зробили Литва, Латвія, Естонія, Польща, Словаччина.
Як кажуть оглядачі, такий підхід — збір підписів — є новою тактикою Києва до зближення з ЄС. Це підтвердили і в Офісі Президента. Заступник керівника ОП Ігор Жовква, якого називають радником Президента з питань зовнішньої політики, укладення декларації про європейську перспективу України назвав важливим кроком на шляху реалізації стратегічної мети нашої держави. Жовква зазначив, що в декларації зокрема визнається право України подати заявку на членство в ЄС відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз.
Водночас в експертних колах такий підхід називають дуже амбітним і задають питання, скільки ж країн блоку готові таким чином висловити підтримку євроінтеграційним прагненням України. До слова, ще коли Україна була на шляху до підписання Угоди про асоціацію з ЄС, опір чинили Нідерланди, де навіть проводили референдум з цього приводу.