ukenru
reyestratsiya-trokh-vaktsin-vid-covid-19-v-ukrayini-fakhivtsi-obitsyayut-visnovki-u-naykorotshiy-termin

Реєстрація трьох вакцин від COVID-19 в Україні: фахівці обіцяють висновки "у найкоротший термін"

 • 14639 переглядiв

КИЇВ. 17 лютого. УНН. Уже три вакцини проти COVID-19 почали процес реєстрації в Україні - Sinovac Biotech, Oxford/AstraZeneca та Pfizer/BioNTech. Фахівці Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я обіцяють надати висновки і перевірити реєстраційні документи у найкоротший термін. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу Центру громадського здоров'я МОЗ.

Цитата:

“ДЕЦ МОЗ опрацьовує три заяви на реєстрацію вакцини проти COVID-19 під зобов’язання для екстреного медичного застосування... Наразі фахівці ДЕЦ готують експертні висновки щодо співвідношення “користь/ризик” та перевірки реєстраційних матеріалів у найкоротший термін, як того потребує законодавство України", - йдеться у повідомленні.

Які вакцини подали на реєстрацію в Україні

16 лютого подана заява на реєстрацію вакцини Pfizer/BioNTech

Вакцину розробила німецька біотехнологічна компанія BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. У лютому Україна очікує 117 000 доз вакцини від Pfizer/BioNTech у межах глобальної ініціативи COVAX.

15 лютого подана заява на реєстрацію вакцини Oxford/AstraZeneca

Вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca.

Протягом першого півріччя Україна може отримати від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини Oxford/AstraZeneca у межах глобальної ініціативи COVAX. Крім того, вакцина буде закуплена за державні кошти напряму у виробників. Очікується, що щонайменше 500 тис. доз вакцини AstraZeneca прибуде в Україну в лютому 2021 року.

10 лютого подана заява на реєстрацію вакцини Sinovac Biotech

Вакцина китайського фармацевтичного підприємства Sinovac Biotech, що спеціалізується на виробництві вакцин проти гепатиту та грипу.

Перша партія вакцини Sinovac Biotech буде поставлена в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї, США, Великій Британії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді, Ізраїлі, Індії, Мексиці, Бразилії або ж за централізованою процедурою реєстрації Європейського Союзу.

Нагадаємо, що 29 січня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 4613 “Про лікарські засоби”, який спрощує процедуру реєстрації та використання вакцин від COVID-19 в Україні та скорочує її до п’яти днів.

Ситуація з вакцинацією від COVID-19 в Україні

Україна, де ще не стартувала вакцинація, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника - Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші - а це трохи менше мільярда гривень - у разі непідтвердження її достатньої ефективності.

Такі заяви лунають на тлі оприлюднених результатів досліджень щодо ефективності цієї вакцини у 50,38% у Бразилії, яка також домовилася про цю вакцину і вже почала масово щеплювати людей 18 січня. Вакцину також вже почали застосовувати у Туреччині та Індонезії - з 13-14 січня.

Угода України з Sinovac проводиться через компанію-посередника в Україні “Лекхім”, яку вибрав сам виробник. Раніше агентство Reuters з посиланням на лист імпортера повідомило, що "Лекхім" просив українську владу про дозвіл відкласти перші поставки вакцин до квітня, посилаючись на затримки з отриманням експортної ліцензії від уряду Китаю і пізніше ухвалення українським парламентом спеціального закону про реєстрацію вакцин.

Тим часом міністр охорони здоров'я Маским Степанов раніше заявляв, що у лютому Україна повинна отримати 700 тисяч доз китайської вакцини Sinovac.

Він також оголосив 5 лютого, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax.

Водночас Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 мільйонів доз вакцини від COVID-19 за ініціативою COVAX. Очікується, що безплатно.

На сьогодні відомо, що в Україну повинні поставити 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX. Окрім того очікується, що в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.

Наразі на реєстрації в Україні перебувають вакцини проти COVID-19 від Pfizer/BioNTech, Oxford/AstraZeneca та Sinovac.

Старт вакцинації в Україні очікується до кінця поточного тижня - по 21 лютого.

Варто відзначити, Національне антикорупційне бюро повідомило, що в лютому почало розслідування щодо закупівлі вакцин від COVID-19. 

Українські Національні Новини

Політика