Цитата
“Мета законопроекту — не допустити виникнення правової колізії у період після утворення нових органів місцевого самоврядування”, — повідомив один з авторів законопроекту, нардеп від “Слуги народу” Олександо Горенюк під час виступу в Раді.
Деталі
Автори законопроекту нагадали, що Рада минулоріч прийняла закон щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад. На виконання цього закону уряд розробив проект щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів областей із залученням органів місцевого самоврядування, регіональних відділень всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування.
Зазначається, що новий адміністративно-територіальний устрій базового та районних рівнів потребує відповідних змін правового регулювання в різних сферах, в тому числі нагальною потребою є і новий порядок організації пасажирських перевезень автотранспортом органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
Проектом закону передбачається покласти забезпечення організації пасажирських перевезень:
- на міських, приміських та міжміських маршрутах, що не виходять за межі однієї територіальної громади — на виконавчий орган ради, яка представляє інтереси відповідної територіальної громади;
- на міжміських та приміських маршрутах, що проходять територією двох або більше територіальних громад та не виходять за межі території Автономної Республіки Крим чи області — на Раду міністрів Автономної Республіки Крим або обласні державні адміністрації;
- на міжміських та приміських маршрутах, що виходять за межі території області (міжобласних маршрутах), та міжнародних маршрутах — на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту;
- на автобусному маршруті загального користування прямого сполучення місто Київ — міжнародний аеропорт “Бориспіль” — на Київську міську державну адміністрацію.
Що було раніше
Нагадаємо, Верховна Рада та уряд ухвалили всі законодавчі та підзаконні акти щодо зміни адміністративно-територіального устрою в країні, проте в областях виникають труднощі з передачею майна.
Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою профільного парламентського комітету, народний депутат від “Слуги народу” Віталій Безгін все ж вважає, що провести всі процедури встигнуть раніше визначеного законодавством терміну — до 1 липня 2021 року.
Президент Володимир Зеленський раніше наголосив, що народні депутати повинні поточного року ухвалити зміни до Конституції України щодо відносин між центральними та місцевими органами влади.