Цитата
“Володимир Путін інформував про російські пропозиції щодо довгострокових, юридично закріплених гарантій безпеки, що виключає будь-яке подальше просування НАТО на схід, а також розміщення в суміжних з Росією країнах ударних систем озброєнь. У цьому контексті дані докладні коментарі щодо змісту проектів договору між Росією і США про гарантії безпеки і угоди про заходи забезпечення безпеки Росії і держав — членів НАТО, які були передані західним партнерам, включаючи і Німеччину", — йдеться в повідомленні.
Деталі
Повідомляється, що на прохання Федерального канцлера докладно розглянута проблематика врегулювання конфлікту на Донбасі.
Путін в деталях інформував про стан справ на цьому напрямку, зазначивши, зокрема, що Київ, на його думку, нібито як і раніше наполегливо ухиляється від виконання своїх зобов'язань за Мінськими домовленостями 2015 року.
"Що, власне, заважає і можливому проведенню нового саміту в "нормандському форматі", - наголошується в повідомленні Кремля.
Доповнення
Новий міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт виступає за посилення персональних санкцій проти Кремля.
Контекст
Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.
Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там Системи озброєння, які Росія вважає загрозою.
Минулого тижня Росія направила США і НАТО пропозиції з безпеки в Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону на вступ України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках і припинення військових навчань поблизу її кордонів.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс отримав останні "пропозиції" Росії, і такий діалог повинен проходити в консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна.
Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван в телефонній розмові з помічником президента Росії Володимиром Путіним Юрієм Ушаковим заявив, що США готові вести переговори з Кремлем як безпосередньо, так і через Раду НАТО-Росія і по лінії ОБСЄ. Але Москва повинна зняти занепокоєння Заходу щодо нарощування її військового потенціалу на кордоні з Україною.