За його словами, якщо і йти шляхом демонополізації спиртової галузі, то цей процес має бути системним.
“Коли вже оголошена приватизація, то держава ж має отримати найкращу і найбільшу ціну (за свої спиртзаводи, — ред). А де у нас висновки сьогодні міністерства фінансів з приводу того, яким чином ми будемо продавати заводи? Якщо ми демонополізуємо спирт, то узаконимо всі розливайки. Ми будемо продавати „Укрспирт“ як металолом. Жодної копійки бюджет не отримає”, — сказав Івченко.
Депутат наголосив на тому, що поряд з питанням демонополізації доречно було б розглядати законопроекти, які б давали стимули для розвитку спиртової галузі. Наприклад, щодо виробництва біоетанолу, щодо електронного обліку, електронного акцизу.
“Але, де всі ці закони? Вони мають розглядатися поряд із цим (законопроектом № 2300)”, — сказав політик.
Івченко додав, що в інших країнах навпаки намагаються максимально тримати горілчане виробництво в руках держави.
“Канада реалізовує горілчані вироби виключно через державні структури. Іспанія — виключно у спеціалізованих магазинах. А цей закон (№ 2300, — ред.) нічого не дасть, і не наповнить бюджет”, — резюмував він.
Нагадаємо, голова профільного Комітету з питань розвитку економіки Дмитро Наталуха під час сьогоднішнього виступу у ВР як співдповідач по “спиртовому” законопроекту закликав Раду підтримати ініціативу, натомість гарантував до другого читання грунтовно доопрацювати документ, з врахуванням усіх зауважень.
Раніше УНН повідомляв, що законопроект було проголосовано за основу без висновків двох Комітетів ВР: фінансового та бюджетного.
Також нагадаємо, законопроект, який пропонує скасувати державну монополію на виробництво спирту і дозволити цією діяльністю займатися, по суті, всім охочим при наявності відповідної ліцензії, зареєстрував Президент Володимир Зеленський у жовтні. Експерти стверджують, що така схема вигідна лише великим виробникам горілчаної продукції і не вигідна державі, яка після демонополізації не зможе виручити кошти за продаж ДП “Укрспирт”.
Вирішуючи цю проблему, у профільному Комітеті ВР пропонують вказати у перехідних положеннях законопроекту відтермінування демонополізації спиртової галузі до завершення приватизації ДП “Укрспирт”.