Цитата
“Для міжнародного ринку, перш за все, це може призвести до зростання цін. Про це вже заявляють в організації Об'єднаних Націй. Нагадаю, що з моменту експорту з території України ціни у світі фактично знизилися на 24%. Якщо українська продовольча група товарів не буде надходити на міжнародні ринки вчасно, слід очікувати дорожчання продуктів харчування, особливо в бідних країнах, які очікують українські продукти. Основні ринки, які потребують найбільше української продукції, це ринки Африки, Азії та Близького Сходу. Затримка з логістикою та неможливість вчасно доставити продукцію буде породжувати нові виклики з голодом у цих країнах, що є об'єктом занепокоєння ООН”, - повідомив Марчук.
Деталі
Проте, поки Україні вдається експортувати зернові культури, а показники кількості експорту товару значно зросли у порівнянні з 2022 роком.
“На сьогодні вдалося експортувати приблизно 33 млн тонн зернових культур, що є хорошим показником, враховуючи, що у 2022 році ми мали досить велику кількість перехідних залишків, близько 30 млн тонн і це спричинило те, що велика кількість товаровиробників були змушені сидіти зі своїм збіжжям без можливості його реалізувати”, - зазначив Марчук.
Доповнення
Кабінет міністрів України працює над розробкою альтернативних заходів для продовження експорту аграрної продукції у разі припинення роботи зернового коридору. У державному бюджеті цього року передбачено 20 мільярдів грн на страхування суден із українським зерном, які будуть готові продовжувати роботу у разі відсутності зернового коридору.