В інтерв’ю ТАСС він нагадав, що дане питання значиться в самому кінці узгоджених раніше Мінською групою базових принципів врегулювання нагірно-карабаського конфлікту. “Тоді, коли будуть врегульовані вже всі питання, пов’язані з деокупацію, тоді передбачалося присутність іноземних миротворчих сил. Але оскільки не були узгоджені основні питання, які потребують врегулювання, то до цього питання сторони так і не підійшли”, — розповів президент.
“Я впевнений в тому, що в рамках формату співголовування (Мінської групи ОБСЄ) це питання має бути узгоджене, — продовжував Алієв. — Після того, як воно буде узгоджене, воно має бути представлене сторонам (конфлікту). Тобто це все передбачалося і в базових принципах. Бо не ми ж будемо визначати, хто будуть — миротворці або, як їх зараз хочуть назвати, спостерігачі. Це буде пропозиція з боку співголів Мінської групи ОБСЄ. А Азербайджан і Вірменія зі свого боку можуть або заветувати ту чи іншу країну, або погодитися”.
“Але справа навіть не в тому, чи погодиться Азербайджан або не погодиться, — підкреслив президент. — Нам треба знати мандат, хто є гарантом, функції, місце розташування, діяльність. Вони що, будуть стояти на горах або в чистому полі і спостерігати, хто куди стріляє? Це небезпечно, по-перше. По-друге, в разі, скажімо, як підноситься нам, для того, щоб спостерігати, хто порушив перемир’я. Навіть якщо буде визначено, хто порушив перемир’я — далі що? Що, цих людей будуть притягати до відповідальності? Будуть, якісь кримінальні справи? Тому потрібно в першу чергу визначити порядок імплементації базових принципів”.
“Якщо ми побачимо з вірменської сторони, що вони скажуть: так, ми визнаємо територіальну цілісність Азербайджану, друге — ми віддані базовим принципам, третє — ми згодні на виведення військ з окупованих територій, — тоді давайте будемо обговорювати питання спостерігачів. Я думаю, що швидко це може бути погоджено... Проте ми з вірменської сторони не почули про їхню готовність вивести війська з окупованих територій. Як тільки це відбудеться, тоді питання вже про так званих спостерігачів може бути розглянуте”.
Нагадаємо, прем’єр Вірменії Нікол Пашинян вважає пріоритетним у процесі врегулювання конфлікту навколо Нагірного Карабаху питання про визнання Азербайджаном права регіону на самовизначення.