Цитата
«… прибули на межу з тимчасово окупованою територією. Цей візит ми планували, як і обіцяли з української сторони, здійснити разом із Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, для того, щоб спонукати його домогтися від росії доступу до Оленівки і відвідати українських військовополонених. Це видалось для МКЧХ складніше ніж просто вчергове опублікувати “заклики до обох сторін” на сторінках свого сайту. Попри наш заклик і готовність забезпечити таку поїздку, МКЧХ ми не побачили», - написав Лубінець.
«Росіяни продовжують катувати наших героїв під мовчання міжнародних організацій», - наголошує він.
Деталі
Зі слів омбудсмена, Україна хоче, щоб речі називалися своїми іменами – «Україна допускає МКЧХ до російських військовополонених, а росія не допускає МКЧХ до українських військовополонених, росіяни катують і вбивають українських військовополонених, а Україна дотримується норм Женевських конвенцій».
Однак, зі слів уповноваженого, МКЧХ мовчить, і «за цією мовчанкою криється покривання і приховування від міжнародної спільноти злочинів» рф.
«Це війна, так. І вона не є безпечною. Але хіба не для цього створена місія МКЧХ і не на її діяльність і виконання покладеного мандату люди з усього світу жертвують кошти?
Чи кошти жертвують на утримання дорогого офісу в Женеві та зарплат топ-менеджерам, які мігрують від однієї міжнародної інституції до іншої, висловлюючи чергову занепокоєність і звинувачуючи тих, хто вимагає від них роботи в порушенні принципів нейтральності? Якщо організація не виконує поставлені перед нею цілі і своїм мовчанням підіграє агресору та злочинцю - вона повинна бути ліквідована», - наголосив Лубінець.
Нагадаємо
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак під час розмови з новим президентом Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Мір'яною Еггер наголосив, що 17 жовтня представники Червоного Хреста мають прибути на лінію розмежування на сході України.
Раніше
Минулого тижня керівник ОП Андрій Єрмак заявив про те, що Україна дала Міжнародному Комітету Червоного Хреста три дні для направлення місії до колонії в Оленівці, де утримуються українські військовополонені.
У відповідь в МКЧХ наголосили, що готові виконати вимогу, але їм необхідно отримати доступ “на місцях.