Так, політолог Володимир Фесенко вважає, що будь-яка криза може вплинути на передбачуваний і прогнозований перебіг виборів у таких містах як Київ, Одеса, Харків, Львів, Дніпро чи Чернігів, де мери мають за соціологічними опитуваннями високі рейтинги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Політсили перетворили соціологію на інструмент пропаганди – політолог
"Хоч шанси у того ж Труханова, Кернеса, Філатова, до прикладу, високі на перемогу в першому турі, але це не гарантована перемога. За певних обставин, при другому турі ризики можуть виникнути будь-які. Для Кернеса це ще й проблема зі станом здоров’я. У Атрошенка теж короновірус, але у нього інша ситуація, я б не ставив його в один ряд з Трухановим або Кернесом. І за впливом, і за рівнем популярності Атрошенко значною мірою асоціюється з Порошенко, тому це для нього великий ризик. Плюс Чернігів – таке складне місто, з дуже неоднозначним впливом. Тому в Атрошенко ризиків значно більше отримати другий тур із опонентом", - розповів УНН Фесенко.
Політтехнолог Катерина Одарченко ж наголосила, що у кожного з популярних мерів є свої способи підтримання високих рейтингів.
"Влада Кернеса, як і влада Труханова, вона пов’язана з, м’яко кажучи, кулуарними домовленостями з кримінальними групами. Вони також діють методами своєрідного непрямого підкупу, тобто соціальними програмами, які постійно діють. І відповідно, в них є своя цільова аудиторія малозабезпечених людей. Але перемога рейтингових мерів в першому турі навряд чи можлива, тому що перший тур – це більш 50%, і я думаю, що влада в цілому не має такої підтримки", - зазначила вона.
Нагадаємо, усі політологи сходяться на думці, що другий тур – неминучій у столиці. Стосовно Чернігова, то хоч відрив чинного мера від свого найближчого опонента досить високий, рейтинг самого Атрошенка балансує на межі 50%. У Труханова ситуація краща – його рейтинг за останніми даними КМІС становить 61%, а стосовно Філатова (48%), то він так само, як і Кличко та Атрошенко має перспективу другого туру.