Так, під час свого виступу глава ВООЗ Тедрос Гебрейсус заявив, що ця зустріч була “однією з найважливіших з тих пір, як ми були засновані в 1948 році”.
Він також оголосив, що під час пандемії буде проведено незалежне розслідування діяльності його агентства і глобального реагування на пандемію.
“У найближчий час я почну незалежну оцінку, щоб проаналізувати отриманий досвід та засвоєні уроки і дати рекомендації щодо підвищення готовності і реагування на пандемію на національному та глобальному рівнях”, — сказав він.
Президент Китаю Сі Цзіньпін в той же час заявив, що Пекін виступає за незалежне розслідування, але тільки після того, як хвороба буде “взята під контроль”.
Виступаючи на саміті в понеділок, Гебрейсус сказав, що “кожна країна і кожна організація повинні вивчити свої відповіді і винести уроки зі свого досвіду”.
Варто відзначити, за інформацією кількох ЗМІ, зокрема Foreign Policy, раніше понад 120 країн підписали проект резолюції, що закликає до “неупередженої, незалежної і всеосяжної оцінки” міжнародної відповіді на пандемію. Ініціатором резолюції стала Австралія.
Інші підписанти включають Велику Британію, Росію, Бразилію та держави-члени Європейського Союзу. Голосування щодо резолюції очікується у вівторок пізно ввечері.
Як повідомляв УНН, голова КНР Сі Цзіньпін під час відеозвернення до учасників Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я заявив, що якщо Китай зможе успішно розробити вакцину проти коронавірусу SARS-CoV-2, він зробить її “надбанням світової спільноти”.