palne-z-kukurudzi-ta-gaz-iz-vidkhodiv-ivchenko-rozpoviv-pro-ekologichni-napryamki-agrorozvitku-ukrayini

Пальне з кукурудзи та газ із відходів: Івченко розповів про екологічні напрямки агророзвитку України

 • 40875 переглядiв

Деталі

Так, нардеп Івченко вважає, що хоча б 30% експортної кукурудзи можна переробляти в Україні на біотенол, який при додаванні до бензинів і дизелів зменшує викиди парникових газів.

"Ми десь 30% нашої кукурудзи будемо не на експорт відправляти, а переробляти в країні. Навіщо експортувати кукурудзу за кордон, а звідти брати біоетанол? Ми б тут її переробили, віддали б на нафтопереробні підприємства, вони б зробили з цими добавками бензини, дизелі. Таким чином ми б використовували пальне з екодобавками та паралельно переробляли 30% кукурудзи. А це все — податки в Держбюджет, нові робочі місця і виготовлення фактично готового продукту", - зазначив він.

Саме це нардеп докладно пояснив у статті виданню Eureporter, щоб донести до європейських інвесторів і високопосадовців ЄС, за якими напрямками Україна може стати вигідним партнером.

"Другий показовий приклад: у нас є тваринницькі та птахокомплекси й аграрні підприємства, які мають, скажімо, вторинну продукцію — гній свиней і корів, послід птахів, рослинні відходи і переробної промисловості тощо. Ми б надали їм дешеві кредити на придбання біогазових установок. У результаті, з аграрного сектору можна брати щонайменше 6 млрд кубів біогазу", - зазначив Івченко.

Як член аграрного комітету ВРУ він вважає, що Україна повинна робити більше кроків у напрямках екологічного використання землі та інших природних ресурсів. Крім того, на думку Івченка, державі потрібно прагнути до переробки сільськогосподарських продуктів і поступово відходити від експорту здебільшого сировини.

"Чому б не використовувати ці можливості? І ось тут розгалужується основний корінь проблеми: великий сільськогосподарський потенціал України і її землю використовують здебільшого холдинги і трейдери для того, щоб посіяти, зібрати продукцію — і вивезти за кордон. І, знову ж таки, нічого не робиться, щоб тут, в Україні, використовувати всі можливості для переробки цієї продукції", - підсумував Івченко.

Доповнення

Нагадаємо, народний депутат Івченко розповів європейському виданню Eureporter про те, що потрібно для повноцінної інтеграції України у світовий продовольчий ринок. 

Раніше Івченко зареєстрував проект постанови про компенсацію населенню різниці в цінах на природний газ. Згідно з проектом постанови, уряд повинен компенсувати переплачені за газ кошти населенню вже з січня за рахунок субсидій. 

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Через снігопади обмежено рух транспорту у шести областях

     • 48628 переглядiв

    Верещук виступила за доопрацювання закону "Про санкції"

     • 11203 переглядiв

    В Україні вже 10 блоків ТЕС вивели в аварійний ремонт

     • 27029 переглядiв