odin-mask-peremig-proti-vsiyeyi-kosmichnoyi-industriyi-rosiyi

Один Маск переміг всю космічну індустрію Росії

 • 24249 переглядiв

Приватна американська компанія SpaceX продовжує свої технічні подвиги, від яких відмовилася російська космічна індустрія: спочатку послідовне повторне використання ракет, а тепер і успішний запуск ракети з цілим 27 двигунами.

Радянський Союз намагався зробити щось подібне в 1960-х і початку 1970-х років. Сергій Корольов, ракетний конструктор, який запустив перший супутник і перша людина в космос, почав розробку надважкої ракети Н-1, здатної вивести на орбіту космічну станцію протяжністю 75 тонн і, можливо, на Місяць, Марс і Венеру. Після смерті Корольова в 1966 році, N-1 був випробуваний чотири рази. Кожен з запусків завершився невдачею, в основному через складність запуску такої кількості двигунів одночасно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маск заявив, що тепер займеться ракетою "Big Fucking Rocket"

SpaceX ж поставила аналогічну задачу, і хоча поки неясно, хто буде укладати контракти на послуги Falcon Heavy, засновник компанії тепер володіє найпотужнішою ракетою в світі: вона може доставляти до 64 тонн вантажу на орбіту.

Плани Росії по створенню такої ракети, здатної літати на Місяць або на Марс, ще не завершені і, звичайно, не повністю фінансуються, хоча глава російського космічного агентства "Роскосмос" Ігор Комаров пообіцяв перший запуск в 2028 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маск запропонував використовувати ракети як наземний транспорт

У виданні прогнозують, що навіть у Китаю буде надважка ракета-носій перед Росією.

Але вискочка Маск, ймовірно, доб'ється всього цього набагато швидше. Хоч, у Роскосмоса і є допомога від держави. І все ж цей хлопчисько-шоумен, який запустив свій Tesla родстер в космос, під музику Девіда Боуї, набагато впливовіший у світі космічної індустрії, ніж вся російська космічна програма.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: SpaceX презентували макет міста на Марсі

Віталій Єгоров, прес-секретар Dauria Aerospace, приватного російського виробника супутникових телефонів, який працює з Roskosmos, опублікував у Facebook: насправді Маск не зробив нічого фантастичного. Таке робив Корольов, робив Глушко. Таке робили радянські люди, і можуть зробити росіяни. Але зараз ми дивимося на це з боку, і як на щось фантастичне. У мене неодноразово запитували різні люди: "Чи можемо ми повторити успіх SpaceX?" Технічно можемо. В кінцевому рахунку, посадка ступені або надважка ракета - це математична задача. Математики у нас не перевелися! У нас перевелися мрійники. Щоб знати як летіти, і куди летіти, потрібно знати навіщо летіти.

У Маска, в свою чергу, є мрія - "колонізувати Марс", він зізнався, що це було його єдиною мотивацією.

Зате у Росії є депутат-націоналіст Дмитро Рогозін, який відповідає за оборону і аерокосмічну промисловість, який публічно сварився з керівництвом Роскосмосу після останнього провалу в листопаді.

Багато росіян, які "ревнують" до успіху Маска, вказують, що він без державної підтримки.

У підсумку приватна пристрасть Маска зробила більше для того, щоб встановити лідерство SpaceX в світі космічних технологій, ніж могла б зробити будь-яка державна підтримка.

"Мрія, що стоїть за інженерством і підприємством, може здатися не такою серйозною, як міркування держави про Рогозіна і Комарова, але вона, безсумнівно, допомагає просувати в космос деякі важкі предмети," - зазначили у виданні.

Нагадаємо, в ніч на 7 лютого SpaceX провела перший запуск ракети-носія Falcon Heavy з мису Канаверал у Флориді, два з трьох прискорювачів першого ступеня успішно одночасно приземлилися на посадочні майданчики.

Українські Національні Новини

Технології

    Популярні

    Новини по темі

    Один Маск переміг всю космічну індустрію Росії

     • 24249 переглядiв

    Україна у 6 разів збільшила експорт живих тварин до Лівану

     • 17649 переглядiв

    Шепелєва доставили до суду для обрання запобіжного заходу

     • 8741 переглядiв

    МОЗ перешкоджає журналістській діяльності

     • 11027 переглядiв

    У США прийняли новий бюджет про фінансування уряду

     • 9553 переглядiв

    Випуск новин станом на 14 годину 9 лютого

     • 4436 переглядiв

    У ВР об'єднали законопроекти про криптовалюти

     • 19378 переглядiв