Цитата:
“Обговорили з чинним головою ОБСЄ ситуацію з безпекою в Східній Європі. Будь-яка реальна дискусія про безпеку в Європі повинна розвиватися і зміцнюватися", - написав Боррель.
Деталі
Своєю чергою Анн Лінде написала, що під час переговорів лідери підтвердили готовність використовувати ОБСЄ як майданчик для діалогу щодо деескалації ситуації.
Цитата:
"Хороша розмова з Високим представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепом Боррелем про події в Україні та навколо неї. Обговорили важливість дотримання європейського порядку безпеки і підтвердили готовність використовувати ОБСЄ як майданчик для діалогу щодо деескалації ситуації", - написала Лінде в Twitter.
Додамо
Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель раніше заявив, що наразі безпека Європи перебуває під загрозою. Він зазначив, що Європейський Союз повністю прихильний безпеці в Європі, заснованій на ключових принципах ненападу і поваги до національного суверенітету і територіальної цілісності. Тому, пропозиція НАТО провести Раду НАТО-Росія у відповідь на проекти договорів про європейську безпеку, опубліковані Росією минулого тижня, є важливим кроком.
Раніше Боррель заявляв, що Євросоюз повинен бути учасником запропонованих Росією переговорів щодо вироблення правових гарантій безпеки в євроатлантичному регіоні.
Доповнення
Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.
Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.
Минулого тижня Росія направила США і НАТО пропозиції щодо безпеки в Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону на вступ України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках і припинення військових навчань поблизу її кордонів.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс отримав останні "пропозиції" Росії, і такий діалог повинен проходити в консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна.
Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван в телефонній розмові з помічником президента Росії Юрієм Ушаковим заявив, що США готові вести переговори з Кремлем як безпосередньо, так і через Раду НАТО-Росія і по лінії ОБСЄ. Але Москва повинна зняти занепокоєння Заходу щодо нарощування її військового потенціалу на кордоні з Україною.
У Держдепартаменті США вказали, що Сполучені Штати планують почати переговори з Росією про гарантії європейської безпеки в січні, щоб знизити напруженість навколо України, викликану розміщенням російських військових на її кордоні.