Деталі
З’ясувалося, що в Антарктику заходять кораблі з 1500 портів у всьому світі.
“Ці кораблі подорожують у всьому світі. Це означає, що майже кожне місце може бути потенційним джерелом інвазивних видів”, — пояснює провідний дослідник Арлі Маккарті з Кембриджського університету.
Будь-які морські види, які можуть чіплятися за корпус корабля та пережити подорож до Антарктики, можуть становити інвазивну загрозу. Істоти, у тому числі мідії, черепашки, краби та водорості, викликають особливе занепокоєння, тому що вони прикріплюються до корпусів суден у процесі, званому “біологічним обростанням”.
Маккарті пояснила, що ці немісцеві види “можуть повністю змінити екосистему”.
“Вони можуть створювати абсолютно нові місця проживання, через які дивовижним антарктичним тваринам буде важче знайти власне житло”, — зазначила дослідник.
Туризм у регіоні регулюється — туристичні судна повинні дотримуватися протоколів біобезпеки. Але це дослідження показало, що на туризм припадає 67% відвідувань антарктичних місць (за ними слідують дослідження, на які припадає 21%, та рибальство — 7%).
За даними Міжнародної асоціації антарктичних туроператорів, у сезоні 2019/20 регіон відвідало понад 70 000 людей. І хоча пандемія порушила роботу галузі, ця кількість неухильно зростає з того часу, як у 1950-х роках на Південні Шетландські острови прибули перші кілька сотень відвідувачів із Чилі та Аргентини.
Учені кажуть, що необхідні суворіші заходи, щоб кораблі не доставляли види, які можуть змінити екосистему Антарктики.
Наприклад, Британська антарктична служба закликає до “покращених протоколів біобезпеки” та заходів щодо охорони навколишнього середовища для захисту антарктичних вод. Це означає частіший огляд корпусів кораблів за допомогою камер та їх чищення.
Довідково
Дослідницька група з Британської антарктичної служби та Кембриджського університету використовувала супутникові дані та міжнародні бази даних про судноплавство, щоб визначити вагу антарктичного трафіку та походження цих суден.