nbu-otsiniv-zdatnist-bankiv-protistoyati-krizi-minimum-11-ne-vistachaye-kapitalu

НБУ оцінив здатність банків протистояти кризі: мінімум 11 не вистачає капіталу

 • 11003 переглядiв

"Є невелика кількість невелика кількість банків, які, навіть за базовим сценарієм, порушують нормативи капіталу, і це відбувається декілька років поспіль. За базовим сценарієм 11 банків потребують докапіталізації на суму 35 млрд грн. За несприятливого сценарію, кількість банків, які потребують докапіталізації, - вже 18, і обсяг цієї докапіталізації - уже майже 74 млрд грн. Цифри великі, але насправді, ситуація не така страшна, оскільки майже 85% від цих двох цифр - це лише 5 банків", - зазначила Рожкова.

За її словами, серед цих 5 банків - два державних банки, які мають дуже високу частку непрацюючих кредитів на своїх балансах і, відповідно, мають низьку операційність, два банки з російським капіталом, один з яких фактично припиняє свою діяльність в Україні, а другий - завершує свою докапіталізацію і позбувається проблем. Також чиновниця назвала "Укрсоцбанк", який через приєднання до "Альфа-Банку" знизив свою ефективність, але поступово виправляє ситуацію. Решта ж банків потребують докапіталізації, відповідно, на 5 млрд грн за базовим і на 12 млрд грн - за негативним сценаріями.
Як пояснила Рожкова, основна причина потреби в докапіталізації банків - це амортизація застави. Однак чиновник зазначила і низьку ефективність банків у цілому, у зв'язку із чим переважна більшість банків, які потребують докапіталізації, працюють збитково через структуру свого балансу (велика кількість непрацюючих позичальників або відсутність доходу з об'єктів, які є на балансі банку).

Як уточнила чиновник, негативний сценарій передбачає настання кризових явищ і погіршення кредитного портфелю в цілому для всього сектору.

У той же час, за словами Рожкової, всі банки адекватно відображають кредитний ризик і адекватно оцінюють фінансовий стан позичальників, і адекватно оцінюють заставу. Так, лише один банк з усіх оцінених мав певні недоліки.

"Результати (стрес-тестування 29 банків - ред.) свідчать про те, що банківський сектор є стійким за поточних макроекономічних умов, тобто в реальній ситуації, і прибуток банків дозволяє їм формувати той необхідний запас капіталу і виконувати нормативи із значним перебільшенням", - наголосила перший заступник голови НБУ.

При цьому вона додала, що результати стрес-тестів є традиційно кращими для банків із іноземним капіталом. Банки, які за результатами стрес-тестування минулого року потребували додаткових коштів, цього року показали кращі результати і відповідних рекомендацій не отримали.

Нагадаємо, 11 травня Національний банк розпочав стрес-тестування 29 банків.

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі

    Оржель назвав пріоритет України у газових перемовинах

     • 12034 переглядiв

    ВАКС продовжив обов’язки ексголові Запорізької ОДА Брилю

     • 11322 переглядiв