"Перемовини про новий контракт тривають і визначеності ні щодо строків, ні обсягів транзиту на сьогодні немає. Завдяки транзиту газу Україна отримує близько 3 млрд дол. США на рік. Його припинення не тільки призведе до прямих втрат валютних надходжень, але й створить ризики для діяльності суміжних секторів економіки та забезпечення власних потреб України газом загалом", - зазначили у НБУ.
Згідно з припущеннями НБУ до базового сценарію макроекономічного прогнозу, "обсяг транзиту може скоротитися з близько 90 млрд куб. м у 2019 році до 50 млрд куб. м у 2020 році та до 30 млрд куб. м з 2021 року".
"Прямі втрати економіки, якщо порівняти з обсягами транзиту на рівні 2019 року, становитимуть 0,6% ВВП у 2020 році і 0,9% ВВП у 2021 році та надалі. Однак розглядаються й альтернативні сценарії, які передбачають як вищі, так і нижчі обсяги транзиту", - додали у Нацбанку.
Також у регуляторі нагадали, що Росія активно вводить в експлуатацію обхідні газопроводи, які за сумарною потужністю здатні повністю замінити українську ГТС в найближчі роки, і що наприкінці 2019 року закінчується дія десятирічної угоди між Україною та РФ щодо транзиту газу.
Нагадаємо, Прем'єр назвав умови підписання угоди про транзит газу з РФ.