Розробка Лабораторії холодного атома відправиться на МКС космічним кораблем "Лебідь" (Cygnus), який відправляється на МКС сьогодні.
Вчені збираються спостерігати незвичайні квантові властивості ультрахолодних атомів. Комбінація лазерів і магнітів буде використовуватися для охолодження і уповільнення хмари атомів до температури вище абсолютного нуля, також відомого як нуль Кельвіна (- 273.15 за Цельсієм). Абсолютний нуль є найхолоднішою температурою у Всесвіті. Його неможливо досягти, оскільки при цій температурі атоми перестають рухатися.
Але інженери Лабораторії холодного атома можуть охолоджувати атоми до однієї десятої мільярда градусів вище абсолютного нуля, що змушує їх рухатися дуже повільно, проявляючи квантові властивості. Цей стан називається конденсатом Бозе-Ейнштейна. Його дуже складно спостерігати на Землі: через гравітації атоми знаходяться в цьому стані частки секунди.
Передбачається, що на борту МКС ця проблема буде вирішена, і вчені зможуть дистанційно спостерігати за атомами до 10 секунд. Вчені говорять, що вивчення цих ультрахолодних атомів могло б змінити загальне розуміння матерії і фундаментальної природи гравітації.
Як повідомляв УНН, Національне аерокосмічне агентство США (NASA) успішно запустило ракету-носій Antares, перший ступінь якої розробили українські фахівці з КБ “Південне” у співпраці з іншими вітчизняними підприємствами.