За його даними, висновок зроблено після отримання та аналізу знімків астероїда, зроблених міжпланетною станцією New Horizons у вівторок з відстані 27 тисяч км. “Нові фотографії виявили те, що Ultima Thule є контактним подвійним тілом, що складається з двох з’єднаних між собою сфер. Вони досягають в довжину 31 км. Наша група назвала більшу сферу Ультіма (діаметром 19 км), а меншу розміром сферу — Тулі ( 14 км)”, — пояснило NASA в опублікованому повідомленні.
Автоматична станція, минувши астероїд, направила сигнал, що надійшов в центр управління експедицією в Лабораторії прикладної фізики університету Джонса Хопкінса у вівторок в 10:29 за часом Східного узбережжя США (17:29 за Києвом). Це сталося майже через 10 годин після того, як New Horizons пройшла на найближчій відстані від Ultima Thule.
Зовні Ultima Thule схожий на кеглю для гри в боулінг. До прольоту New Horizons вчені не знали, чи є астероїд монолітним або складається з двох тіл різного розміру. Ультіма Тулі обертається подібно пропелеру, причому умовна вісь одним кінцем була нахилена до станції, що пояснює, чому яскравість астероїда майже не змінювалася в міру його обертання.
Нагадуємо, NASA опублікувало перші фото космічної “кеглі”.