nadiya-trivoga-ta-strakh-yaki-dumki-v-ukrayintsiv-schodo-maybutnogo-opituvannya

Надія, тривога та страх: які думки в українців щодо майбутнього – опитування

 • 296287 переглядiв

Деталі

Надію відчуває 51% респондентів у думках про своє майбутнє і 61% – у думках про майбутнє України.

Тривога характерна майже для однакової частки – 50% у роздумах про своє майбутнє, але менше щодо України – 46,5%.

Серед позитивних емоцій респонденти часто відчувають також оптимізм та упевненість, а серед негативних – розгубленість та страх.

Вищий рівень оптимізму зафіксували у чоловіків, молодших респондентів, а також в осіб з вищим рівнем освіти. Натомість жінки, старші люди, та респонденти з нижчим рівнем освіти дещо більш тривожні та песимістичні.

Загалом респонденти трохи більш впевнені у своїх емоціях щодо держави, аніж свого майбутнього, що радше нетипово для соціальних досліджень.

Додамо

Якщо говорити про переважні емоції за весь період війни, то у більшості респондентів превалює тривога – 40,5%. У 22% респондентів загалом переважає надія, а у 17% – страх. Як і у попередніх запитаннях, відповіді чоловіків та молодших респондентів більш оптимістичні.

13,5% респондентів зазначили, що майже постійно відчувають сум. Ще 32% відчувають його доволі часто.

Стосовно відчуття безпеки, то лише 4,5% респондентів почуваються в повній безпеці (додамо, що опитування відбувалось лише в умовно безпечних регіонах). 37,5% скоріше відчувають себе у безпеці і така сама кількість – скоріше ні. Ще 13% взагалі не почуваються в безпеці.

Емоція гніву також поширена серед українців. 46% респондентів скоріше відчували гнів станом на момент опитування і приблизно стільки ж – скоріше ні. Решта вагаються з відповіддю.

Водночас емоція безвиході властива значно меншій кількості респондентів. Скоріше безвихідь відчувають 24% респондентів, скоріше не відчувають – 67,5% респондентів.

Довідка

Опитування провели впродовж 7-15 травня методом face-to-face.

Всього опитали 1000 дорослих респондентів із заходу (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька області) та центру (Вінницька, Кіровоградська, Хмельницька, Черкаська області) України.

Статистична похибка не перевищує 3,1%.

Нагадаємо

Лише 10% опитаних українців вважають, що для якнайшвидшого завершення війни можна відмовитися від деяких територій. Категорично проти такого перебігу подій – 82%.

Українські Національні Новини

Суспільство

    Популярні

    Новини по темі

    На Волинь з білорусі можуть зайти ворожі ДРГ – МВС

     • 269253 переглядiв

    МХП забезпечив харчами нужденних жителів Дніпра

     • 93566 переглядiв