За прогнозами метеорологів, наступними днями очікуються сильні дощі та шторми в Непалі.
За даними місцевої влади, внаслідок шторму у Кріїні загинуло щонайменше 27 осіб, ще 11 були поранені та 15 вважаються зниклими безвісти. Протягом кількох днів від дощів особливо потерпала столиця країни Катманду, де загинуло троє людей. Багато річок у країні вийшли з берегів, а зсуви заблокували магістралі.
Через мусон також сильно постраждала Індія. У північно-східному штаті Ассам загинуло щонайменше шестеро людей: одна особа померла внаслідок зсуву і п'ятеро - через повінь. Загалом від сильних повеней там постраждали 870 тисяч людей. Багато людей були змушені залишити свої будинки, деякі залишилися заблокованими вдома. Близько 8 тисяч осіб знайшли прихисток в 68 державних притулках.
Рятувальники евакуюють людей з понад 1500 затоплених сіл. Влада забезпечила постраждалих продовольством і медикаментами. Також від негоди постраждав національний парк Казіранга, який входить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Значна частина парку належить до басейну річки Брахмапутри, рівень води в якій останніми днями постійно підвищувався.
У Бангладеш через негоду загинуло щонайменше 16 осіб. Від блискавок загинули 13 людей, ще троє - в результаті повеней і зсувів. В окрузі Рангаматі свої будинки залишили 1300 людей.
Як наголосили у DW, сезон мусонів в Південній Азії зазвичай триває з червня по вересень.
Нагадаємо, зливи в багатьох районах Непалу спричинили повені та селі, в результаті яких загинули понад 30 осіб.