“Міжнародне право” визначається як вища юридична освіта. Студенти цієї спеціальності мають бути в рівних умовах з іншими правниками та підтвердити свою кваліфікацію на відповідному іспиті“, — зазначив начальник відділу нормативного забезпечення вищої освіти МОН Дмитро Кумков.
Минулорічний експеримент із відбору й зарахування студентів на спеціальність “Право” у форматі ЗНО пройшов вдало. У ньому взяли участь 9 ВНЗ України. Враховуючи успішність пілотного проекту, цього року проведення тестування поширили абсолютно на усі виші.
Зовнішнє оцінювання передбачає три блоки: “Право”, “Іноземна мова” й “Тест загальної навчальної правничої компетенції” (ТЗНПК). Завдання базового блоку тесту “Право” містить 70 питань з шести правничих дисциплін.
У відомстві зауважили, що ТЗНПК є швидкісним тестом, оскільки юристам на практиці доводиться часто опрацьовувати велику кількість документів в короткі терміни. Він включає в себе завдання на критичне, аналітичне та логічне мислення. Третя частина тесту “Іноземна мова” пропонує завдання на вибір з трьох мов: англійської, німецької, французької.
Як повідомляв УНН, участь у тестуванні з географії взяли 67 747 осіб, що становить 92 % від загальної кількості зареєстрованих.