Загалом з початку поточного року обсяг міжнародних резервів майже не змінився, завдяки тому, що у лютому Нацбанк зміг компенсувати витрати іноземної валюти, зроблені у січні для згладжування надмірних коливань курсу гривні.
Як зазначається, поповнення міжнародних резервів протягом лютого відбувалося на міжбанківському валютному ринку шляхом проведення як валютних аукціонів, так і валютних інтервенцій у формі запиту найкращого курсу.
“Завдяки поступовому зростанню надходжень валютної виручки від експорту та підвищенню цін на товари українського експорту на світових ринках у лютому спостерігалася надлишкова пропозиція валюти на міжбанківському ринку”, — сказано у повідомленні.
Водночас, за даними НБУ, у лютому міжнародні резерви спрямовувалися на здійснення платежів за державним боргом. Зокрема, на платежі уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті — у сумі 62,4 млн дол. (крім платежів на користь МВФ), у тому числі 43,4 млн дол. — на обслуговування та погашення ОВДП, номінованих в іноземній валюті. А також на платежі уряду та Національного банку на користь Міжнародного валютного фонду — у сумі 66,5 млн. дол.
“За результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3,3 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань, поточних операцій Уряду та Національного банку”, — зазначили у НБУ.
Нагадаємо, у лютому золотовалютні резерви України становили 15,5 млрд дол.