Деталі
На Лондонській конференції було започатковано Рамкову програму страхування воєнних ризиків. Партнери оголосили про підтримку Трастового фонду «Підтримка реконструкції та економіки України». До прикладу Велика Британія оголосила що додасть 20 млн фунтів стерлінгів до вже існуючого внеску Японії у розмірі 23 млн доларів. Також було оголошено про підписання рМеморандуму про взаєморозуміння з ProСredit банком, в результаті чого загальна сума гарантій зросла до 40,85 млн євро.
Партнери України домовилися продовжувати підтримувати бюджетні потреби держави, сприяючи реалізації чотирирічної програми Міжнародного валютного фонду на суму 15,6 млрд дол.
Європейського банку реконструкції та розвитку підтвердив свій намір залучити 3-5 млрд євро нового капіталу від акціонерів. У разі досягнення згоди, може бути збільшення капіталу щонайменше в 4 рази для посилення спроможності Банку підтримувати кредитування в Україні у воєнний час та на етапі реконструкції.
Також ЄБРР спільно з країнами G7 та європейськими фінансовими інституціями започаткували нову Українську інвестиційну платформу для залучення додаткових інвестицій. Міжнародна фінансова корпорація, Міжнародна корпорація з фінансування розвитку США (USDFC) та Британська інвестиційна корпорація підписали угоду на підтримку програми «Глобальне торговельне фінансування», що спрятиме транскордонній торгівлі. USDFC також оголосила про надання додаткової кредитної гарантії на суму $20 млн Банку Львів для підтримки малого та середнього бізнесу.
Партнери України підтвердили, що росія має відшкодувати витрати на довгострокове відновлення України. Для цього було створено «Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України» Ради Європи та Спеціальної робочої групи Європейської Ради з використання заморожених та іммобілізованих активів для підтримки відновлення України. G7 та європейські партнери, зазначають в прес – службі Урядового порталу, продовжують вивчати всі законні шляхи аби російські підсанкційні активи були спрямовані на підтримку українського відновлення, як того вимагає міжнародне право.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На відновлення України партнери нададуть 50 млрд доларів