Як відомо, згідно з текстом вказаної угоди, МОЗ може скасувати реєстрацію в Україні генеричних ліків проти гепатиту С, якими сьогодні лікуються хворі.
"Мене дивує наступне: чому у цій мировій угоді немає споживача? Тобто пацієнта? Чому його думка там не врахована? Якщо безпосередньо про нього йде мова, якщо дійсно є загроза позбавлення пацієнта вибору… Мені це нагадує тристоронню контактну групу у Мінську... І якщо є такі мирові угоди, і можуть бути відповідні наслідки, тоді я не розумію, для чого ці плакати повісили, що ціни на ліки зменшаться? Це що, саботаж?", - зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В умовах війни гепатит С становить загрозу для бійців АТО
Також В.Сердюк повідомив, що з точки зору чинного законодавства, мирова угода між Україною та американською компанією "Гілеад" не піддається юридичному трактуванню.
"Про яке законодавство може бути мова? Мирову угоду, з точки зору законодавства, взагалі ніяк не можна трактувати, тому що це мирова угода. А отже, вона є добровільним вираженням думки, і не більше: "От ми так думаємо і давайте на цьому помиримося!" Ніяк інакше мирову угоду трактувати не можна", - сказав він.
Нагадаємо, у Мін’юсті розробили проект мирової угоди між Україною та “Гілеадом”, відповідно до змісту якої МОЗ повинен скасувати реєстрацію препаратів проти гепатиту С в Україні, що мають діючі речовину софосбувіру (як і “Совалді” від “Гілеаду”).
Таким чином американська компанія, в обхід дії ЗУ “Про лікарські засоби” та рішення Окружного адміністративного суду м. Києва прагне отримати ексклюзивні права на українському ринку до 2020 року.
Додамо, спроби КМУ та У.Супрун заборонити в Україні ліки від гепатиту С у ВР назвали лобізмом інтересів американської фірми.
Тим часом, стати на захист прав пацієнтів, хворих на гепатит С закликали Генпрокурора України Ю.Луценка.