"За результатами інспекційних відвідувань з питань оформлення трудових відносин інспекторам праці винесено 1 тис. 738 постанов про накладення штрафних санкцій відповідно до статі 265 Кодексу законів про працю України. Найбільшу кількість працівників, допущених до виконання роботи без належного оформлення трудових відносин виявлено у торгівлі, діяльності готелів та ресторанів, будівництві, промисловості, сільському господарстві", - зазначили в прес-службі.
Як уточнили в Держпраці, штрафи до роботодавців найчастіше застосовують у разі наявності в організації чи на підприємстві працівників або без укладання трудових договорів із ними, або якщо наймана праця використовується без повідомлення Державної фіскальної служби, або у разі підміни трудових цивільно-правовими відносинами.
При цьому у Службі додали, що впродовж 2018 року інспекторами праці перевірено 12 тис. 641 роботодавця щодо дотримання законодавства з питань оформлення трудових відносин. В цілому ж інспекторами праці забезпечено постійний контроль за оформленням трудових відносин із найманими працівниками на підприємствах, установах, організаціях та фізичними особами-підприємцями.
Нагадаємо, близько 30% зайнятого населення в Україні отримують заробітну плату в конвертах.
У вересні Кабінет міністрів України затвердив розпорядження “Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”.
Влітку Державна служба зайнятості прозвітувала, що тіньова зайнятість в Україні скоротилася до 21,8% з 22,3% у минулому році.
Найнижчі зарплати, які пропонують роботодавці у вакансіях, що надходять до Державної служби зайнятості, фіксуються у медсестер, продавців, водіїв, швачок.