“Станом на початок жовтня комплексну підготовку житлового фонду та об’єктів соціально-культурного призначення виконано в середньому на 99,2%, дорожньо-мостового господарства — на 98,4%, об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства — на 99,6%, об’єктів теплопостачання — на 97,2%”, — йдеться у повідомленні.
Так, профільний заступник зазначила, що “в цілому галузь готова до початку опалювального сезону, разом з тим залишаються невирішеними питання фінансово-економічного характеру, врегулювання яких потребує комплексного підходу”. Зокрема йдеться про підприємства ТКЕ, які в зоні ризику несвоєчасного початку опалювального сезону. Станом на 8 жовтня кількість таких підприємств становила 63.
“За результатами опрацювання інформації НАК "Нафтогаз України“, ОДА, КМДА до початку опалювального сезону щодо 60 підприємств очікується виконання необхідних заходів в повному обсязі”, — додали у Мінрегіоні.
Щодо арештів рахунків підприємств теплопостачання, Хоцянівська зазначила, що є декілька шляхів вирішення ситуації, зокрема шляхом ухвалення відповідних законопроектів.
“Зміни, які передбачені проектами закону № 3508 та № 2458, необхідні для подальшої сталої роботи ЖКГ, функціонування підприємств галузі, їх безперебійної роботи, зокрема в опалювальний період 2020/2021 рр, а також для вирішення нагальних питань заборгованості підприємств теплопостачання”, — зазначила заступник міністра.
Нагадаємо, кілька міст уже прозвітували про готовність почати опалювальний сезон. У Львові планують розпочати його 16 жовтня. Як повідомили у КМДА, і Київ 16 жовтня розпочинає опалювальний сезон.