Повідомляється, що ліцензії анульовано у 82 підприємств. Найбільше “чорних” утилізаторів зафіксовано на Київщині. Там перевірку не пройшло 27 підприємств. Слідом ідуть Запорізька та Одеська області, де працювало по 7 таких підприємств.
Загалом, практично у кожній області України, окрім Львівської, Івано-Франківської та Черкаської, були ліквідовані від одного до шести “чорних” утилізаторів небезпечних відходів.
Окрім того, на Екокарті вказані підприємства, в ході перевірок яких виявлені порушення. Тут “лідером” також виявилася Київщина (9 підприємств ). Порушення також виявлені в утилізаторів Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей.
Нагадаємо, за оцінкою експертів, 90% підприємств на ринку утилізації небезпечних відходів не відповідають технологічним вимогам та займаються псевдодіяльністю.
Напружену ситуацію в сфері небезпечних відходів загострює мораторій на перевірки бізнесу, запроваджений у 2014 році та продовжений на 2018 рік, а також послаблення контролю за небезпечними підприємствами.
Екологи закликають владу впорядкувати утилізацію небезпечних відходів. Проте в Мінекології виправдовують критичну ситуацію недолугим законодавством, а у ВР — нарікають на бездіяльність Мінекології.