“Несвоєчасна реєстрація накладних є підставою для застосування штрафів, але очевидно, що у даній ситуації стягнення штрафів з бізнесу було би вкрай несправедливим. На жаль, чинний Податковий кодекс не передбачає звільнення платника від відповідальності у такому випадку”, — повідомили у прес-службі міністерства.
Тому латникам податків радять використовувати дійсні юридичні методи.
“Ст. 101 Податкового кодексу має механізм списання безнадійного податкового боргу рішенням керівника або заступника (уповноваженої особи) податкового органу. Під таким боргом в тому числі розуміється борг, що виник через форс-мажорні обставини. Чинне законодавство відносить підтвердження таких форс-мажорних обставин до повноважень Торгово-Промислової палати України”, — зазначають у Мінфіні.
Отже компаніям, які піддалися кібер-атакам потрібно звертатися до ТПП для підвердження форс-мажору, а також до Кіберполіції для реєстрації кримінального провадження. Це дієвий механізм, який дозволить уникнути несправедливих штрафів.
Нагадаємо, 27 червня, ряд державних органів влади, фінансових установ та великих підприємств, зокрема і міжнародних аеропортів піддалися масованій кібер-атаці.
Наразі, кіберполіція встановила три варіанти втручання троянської програмою Petya та розповіла, у яких випадках інформацію на комп’ютері можна відновити.