Актуальні питання кібербезпеки представники Міністерства сьогодні обговорюють із світовими виробниками - лідерами в сфері кібербезпеки та цифрових трансформацій, які зацікавились співпрацею у цьому напрямку.
"Як очільниця Міністерства енергетики я хочу не тільки зберегти вектори реформ в сфері кібербезпеки, що були розпочаті в галузі, але й прискорити їх реалізацію. Міненерго, як центральний орган виконавчої влади, відповідальний за безпеку й, зокрема, кібербезпеку енергетичних об’єктів, розпочало активну роботу зі створення системи, що дійсно стане ефективною в сучасних умовах", – наголосила Буславець.
В Україні є затверджена стратегія уряду і прийняті нормативні акти, що дають загальну модель розвитку галузевих систем кібербезпеки у державі, також є останні нормативи та рекомендації Європейського союзу щодо заходів з кібербезпеки в енергетичному секторі, які використано як базу для розробки концептуального бачення, зазначили у відомстві.
Раніше в Міненерго було створено міжвідомчу робочу групу з кібербезпеки критичної інфраструктури енергетичного сектору та затверджено план короткострокових заходів. Зокрема, було вирішено створити Проектний офіс для секторальної координації реалізації ініціативи та залучення міжнародної технічної допомоги; визначено необхідність в проведені секторального аудиту стану кібербезпеки енергетичного сектору; вирішено створити секторальний центр кібербезпеки критичної інфраструктури енергетичного сектору України.