Цитата
“Слідчий суддя направив лист російській владі 3 листопада 2021 року. Цей лист було передано російській владі 8 листопада 2021 року. У цьому листі слідчий суддя просив проінформувати його якомога швидше не пізніше 3 грудня 2021 року щодо запиту про допит Мучкаєва і, в разі дозволу, чи можна зробити це до 10 лютого 2022 року”, — повідомив суддя.
Деталі
За словами судді, в минулий понеділок слідчий отримав повідомлення від влади Російської Федерації, на основі якого слідчий суддя знову склав офіційний звіт про висновки і відправив його сторонам 6 грудня 2021 року.
“Міністерство юстиції Російської Федерації заявило, що відповідно до Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах, такий запит може бути відхилений, якщо запитувана сторона, в даному випадку Російська Федерація, вважає, що виконання такого запиту може завдати шкоди істотним інтересам країни”, — повідомив Стейнхаус.
“Російська влада заявляє, що питання, які будуть задані свідку Мучкаєву, стосувалися інформації і даних, що стосуються військових питань, серед іншого, що підлягають вимозі про нерозголошення відповідно до російського законодавства. Виконання зазначених запитів про правову допомогу може завдати шкоди державній таємниці Російської Федерації і, як наслідок, істотним інтересам Російської Федерації”, — розповів він.
Зважаючи на викладене, за словами судді, Міністерство юстиції Російської Федерації “не може співпрацювати в напрямку цього голландського запиту до компетентного російського суду”, відповіли у РФ.
“У відповідь на це слідчий суддя вважає, що розпорядження суду про допит Мучкаєва в якості свідка не може бути виконано. Це був єдиний пункт, що очікує розгляду в суді. Всі слідчі дії тепер, наскільки це можливо, завершені слідчим суддею, і тому слідчий суддя припинив розслідування”, — додав Стейнхаус.
Контекст
Раніше суд продовжив можливість про допит Мучкаєва до 10 лютого 2022 року в надії на співпрацю з Мін’юстом РФ.
Справа MH17
17 липня 2014 року Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що летів рейсом МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий у небі над Донецькою областю. Всі 298 осіб, що знаходилися на борту, загинули.
24 травня 2018 року Спільна слідча група з розслідування катастрофи рейсу MH17 визначила, що літак був збитий самохідною установкою “Бук”, що належить 53-й бригаді з міста Курська в Російській Федерації.
У червні 2019 року слідчі назвали імена чотирьох підозрюваних у причетності до катастрофи MH17.
Процес у справі MH17 в окружному суді Гааги почався 9 березня минулого року. Судовий процес стосується перших чотирьох обвинувачених у збиванні літака рейсу MH17. Підозрювані — троє громадян Росії і один — України — Ігор Гіркін, Сергій Дубінський, Олег Пулатов і Леонід Харченко, яких звинувачують у причетності до трагедії рейсу МН17 Малазійських авіаліній.