“Закарпаття — це унікальний регіон, куди туристи приїздять цілий рік: і взимку, і влітку. Там є дуже багато різних видів відпочинку — це і термальні джерела, і винний туризм, і історико-культурні пам’ятки. Унікальний регіон, який останнім часом був дещо відрізаний від України через відсутність аеропорту. А поїздом їхати туди 16-18 годин. І є багато іноземців, які б з радістю прилетіли в Ужгород.
Тому якщо аеропорт запрацює — це дасть поштовх, по-перше, українським туристам мандрувати туди літаком, значно пришвидшивши поїздку. І в іноземних туристів буде більше бажання полетіти на Закарпаття: швидко і зручно”, — розповів він.
Як тільки запрацює аеропорт — туди зайдуть лоукостери, продовжив фахівець.
“А захід лоукостерів Wizz Air чи Ryanair, знову ж таки, збільшить кількість іноземних туристів, охочих відвідати Закарпаття. Тому це дуже важливий крок для розвитку українського туризму. Це прорив, який у найближчі два три роки дасть величезний поштовх для розвитку туризму у цьому регіоні: будівництво нових готелів однозначно, і ресторанів, ріст попиту на різні екскурсії”, — вважає Царук.
Нагадаємо, минулого тижня міністр інфраструктури Владислав Криклій погодив зі Словаччиною відновлення роботи аеропорту Ужгород.
“Нарешті після стількох місяців простою ми з’єднаємо Закарпаття авіаційним сполученням з іншими регіонами та із закордоном”, — написав Криклій.
Як пояснила радниця міністра інфраструктури Яніка Мерило, погодження словацької сторони було вкрай важливим, оскільки аеропорт Ужгорода розташований майже на кордоні, і злети та посадки відбуваються у повітряному просторі Словаччини.