"Ми говоримо про те, що, в середньому, в Україні 76% опитаних, населення всього, задоволені (своїм сімейним чи дільничним – ред.) лікарем", – зазначила експерт.
За її словами, цей показник не однаковий для всіх областей України. Зокрема, у Волинській і Харківській областях жителі дуже задоволені своїм лікарем, тоді як в Кіровоградській, Сумській і Дніпропетровській областях задоволеність є досить низькою.
Зокрема, лише за останній рік цей показник в Кіровоградській області впав з 80% до 54%. Причини такої розбіжності в результатах опитування експерт назвати не змогла, оскільки методологія дослідження не дозволяла виявити їх. При цьому вона додала, що показник задоволеності медичними стаціонарами виявився нижче – лише 56%.
"Стаціонарною допомогою українці задоволені в меншій мірі, ніж допомогою первинки. В середньому ми отримали показник в 56%", – зазначила експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кожен українець щомісяця витрачає на ліки понад 500 грн
При чому, жителі Харківської, Волинської, Львівської і Херсонської областей більше задоволені рівнем надання медпослуг у закладах вторинної ланки, тоді як у Запорізькій, Сумській, Кіровоградські та Хмельницькій областях задоволеність найнижча.
Зазначимо, що наведені дані були отримані в ході соцопитування 10194 респондентів, проведеного протягом червня-липня 2018 року.
Нагадаємо, наступного року у межах розпочатої реформи сфери охорони здоров'я українців очікує низка змін. Зокрема, вони стосуватимуться переходу комунальних лікарень на оплату за послуги за контрактами з Нацслужбою здоров’я та запуску програми "Безкоштовна діагностика".
У 2019 році видатки державного бюджету на медицину по загальному фонду збільшено на 8,4 млрд грн - до 92,3 млрд грн. Видатки зведеного бюджету становитимуть 128,3 млрд грн.