Старт автоматичної міжпланетної станції OSIRIS-REx відбувся у вересні 2016 року. Головна мета місії — вивчення 500-метрового навколоземного астероїда (101955) Бенну, що відноситься до спектрального класу В. Станція досягла своєї мети 3 грудня 2018 року, після чого почала вивчення складу грунту за допомогою спектрометрів. Очікується, що на початку липня 2020 року станція зблизиться з поверхнею астероїда і за допомогою спеціального маніпулятора збере з неї 60 грамів пилу і фрагментів породи. Після цього в березні 2021 року космічний апарат відправиться до Землі і скине капсулу з грунтом у вересні 2023 року.
На даний момент OSIRIS-REx проводить спостереження за програмою Detailed Survey: Baseball Diamond, яка завершиться до середини квітня. Завданням програми є побудова точної моделі форми астероїда за даними лидара OLA, а також створення детальних (з дозволом до 35 сантиметрів на піксель) кольорових та панхроматичних карт поверхні за допомогою бортових камер MapCam і PolyCam.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Космічний апарат КНР вперше у світі зробить посадку на зворотній бік Місяця
29 березня 2019 року в рамках цієї програми камера PolyCam зробила знімок ділянки екваторіального хребта на астероїді Бенну. На момент зйомки апарат знаходився над північною півкулею астероїда і здійснював четвертий за рахунком близький проліт повз Бенну. Ширина області, показаної на знімку, становить 51,2 метра, яскравий невеликий прямокутний валун в центрі зображення має ширину 2,4 метра. Можна помітити, що поверхні хребта покрита реголітом, який темніше, ніж навколишні хребет скелі і валуни — це може вказувати на відмінності в мінеральному складі.
Дослідження астероїда Бенну може дати важливу інформацію про формування та еволюції Сонячної системи, включаючи і відповідь на питання про те, які малі тіла можуть бути відповідальні за постачання амінокислот і води на молоду Землю. Про те, що вже з’ясували вчені про астероїд, читайте в нашому матеріалі “Небесне тіло алмазної форми”.
Як повідомляв УНН, космічний апарат OSIRIS-REx виявив сліди води на досліджуваному їм астероїді Бенну.