"Кожен киянин користується медпрепаратами, шприцами, крапельницями, рукавичками та іншими медичними інструментами в домашніх умовах. Наразі ці предмети потрапляють у тверді побутові відходи, що є небезпечним, оскільки ці предмети містять на собі залишки органіки або самих препаратів. Цей вид відходів потребує спеціальної утилізації", - пише киянка.
При цьому, автор петиції запропонувала розпочати реалізацію проекту з відкриття експериментального пункту у лікарні міського значення № 9.
"Величина зібраних відходів від населення буде наочним прикладом, скільки отрути потрапляє на звалища, а значить - у довкілля", - підкреслює киянка.
Нагадаємо, в Україні розповсюджена практика утилізації небезпечних відходів, зокрема медичних, через посередників, які виграють тендери, але знешкодити отруту самостійно не можуть через відсутність ліцензій.
Інша гостра проблема в сфері - наявність ліцензій у псевдоутилізаторів. У 2018 році Мінприроди розпочало масову перевірку на ринку та вже позбавило ліцензій кожне восьме спецпідприємство.