“Буде розроблено план заходів із забезпечення авіакомпаній і зацікавлених структур Республіки Казахстан регіональними реактивними пасажирськими літаками Ан-148 та Ан-158, а також — з надання послуг з авіаперевезень надважких і великогабаритних вантажів”, — цитує прес-служба слова Г.Зубка.
За його словами, Україна запропонувала Казахстану поставки нового вертолітного двигуна ТВ3-117ВМА-СБМ1В, а також — можливості здійснення капітального ремонту двигунів сімейства Д-36 і двигунів ТВ3-117.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Антонов” оприлюднив унікальні кадри випробувального польоту літака Ан-132D
“Домовлено активізувати взаємодію ДК „Укрспецекспорт“ і ТОВ „Казахстанська авіаційна промисловість“ щодо створення на базі Авіаційно-технічного центру в Астані сервісного центру з технічного обслуговування літаків сімейства „Антонов“. Плануємо завершити узгодження проекту Угоди між КМУ та Урядом Казахстану про виробничу кооперацію в авіабудуванні і підготувати його до підписання”, — підкреслив віце-прем’єр.
Він також зазначив, що має перспективи розвиток двосторонніх відносин в сфері дослідження і використання космічного простору.
“Домовилися підтримати співпрацю в рамках українсько-казахстанської робочої групи зі створення космічного ракетного комплексу на базі ракети-носія легкого класу”, — сказав Г.Зубко.
Він наголосив на важливості посилення двосторонньої співпраці у суднобудуванні. Ідеться, зокрема, про проектування, будівництво та оснащення кораблів і катерів РК. Геннадій Зубко відзначив, що Україна готова запропонувати концепцію і поставити обладнання для організації охорони морської лінії Республіки Казахстан.