Деталі
“Як відомо, Україна щороку витрачає значні кошти на закупівлю нафтопродуктів. Зокрема, у 2017 р. — 4,2 млрд доларів; у 2018 р. — 5,5 млрд доларів, що на 30% більше, ніж у 2017 році. Тому вкрай актуальним є створення вітчизняного ринку виробництва і використання рідкого біопалива. При цьому Україна має достатній ресурсний потенціал для розвитку цієї сфери”, — зауважив він.
Серед переваг виробництва і використання біоетанолу Івченко називає створення нових робочих місць і зменшення шкоди довкіллю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Енергетичний прорив для України: експерти про перспективи виробництва екогазу та біопального
“Хоча потрібно зізнатись, що вітчизняні нафтопереробні компанії є послідовними противниками біоетанольної квоти. Вони аргументують свої заперечення цілим рядом причин: починаючи від негативних ефектів спільного використання бензину і спирту для двигунів, дорожнечі біоетанолу, і закінчуючи невідповідністю продукту, що просувається, європейському законодавству”, — пише парламентар.
Проте, на думку нардепа, рух України до інтеграції в ЄС і покращення екологічної безпеки просто не можливе без розвитку та підтримки відновлювальної енергетики з урахуванням принципів економічної доцільності та охорони навколишнього середовища.
“Відновлювальна енергетика гарантує екологічну безпеку та енергетичну незалежність суб’єктам, які її запроваджують. Однак для досягнення успіху нашій країні потрібно інтегрувати у виробництво найкращі технології, залучати інвестиції та долучитись до міжнародних екологічних стратегій та глобальних рішень, а також вдосконалювати законодавство в цьому напрямку”, — резюмує Вадим Івченко.
Доповнення
Нагадаємо, раніше нардеп Івченко розповів про прогрес України у виробництві біогазу та його перспективи.