Цитата
“На сьогодні, згідно з доказами та існуючими документованими даними, проти кількох осіб висунуто звинувачення, і наразі триває судовий процес відносно них. Їхні імена та прізвища все ж були повідомлені родинам загиблих та їхнім адвокатам, проте досі вони не оголошені офіційно”, - сказав посол.
Деталі
На питання про те, чи повідомлено імена та прізвища цих людей Українській стороні, він зазначив що Міністерство закордонних справ Ісламської Республіки Іран та Посольство наразі не можуть повідомити про це предстанникам нашої держави.
“Якщо імена та прізвища будуть офіційно повідомлені судом Міністерству закордонних справ Ірану, Українська сторона про це обов’язково дізнається. Безумовно, така можливість для родин загиблих українців існуватиме, якщо вони призначать для себе іранських адвокатів, і через них будуть відстоювати свої інтереси в суді, і таким чином, дізнаються про якість процесу розгляду справи”, - сказав Мораді.
Додамо
Раніше заступник Генерального прокурора України заявив, що іранська сторона приховує імена й посади обвинувачених осіб у справі щодо збиття літака Міжнародних Авіаліній України PS752.
Водночас зауважимо, що Канадська Асоціація сімей жертв рейсу PS752 ще в серпні минулого року заявила, що перед судом постали 9 службовців нижчого рангу.
З їхніми іменами та посадами можна ознайомитись на сайті організації.
Що передувало
Раніше стало відомо, що іранський військовий суд 21 листопада розпочав слухання у справі про збиття українського пасажирського літака у 2020 році, в результаті якого загинули 176 людей.
На перше засідання запросили посла України, водночас у МЗС України зазначили, що вважають участь дипломата недоцільною.
Катастрофа літака МАУ в Ірані
Рейс PS752 Тегеран — Київ (літак Boeing 737-800) "Міжнародних авіаліній України" зазнав аварії невдовзі після вильоту з аеропорту Тегерана 8 січня 2020 року. Загинули 176 людей: громадяни Ірану, України, Канади, Великої Британії, Німеччини, Швеції та Афганістану. Іранські війська 11 січня 2020 року заявили, що український Boeing був збитий випадково, провиною став людський фактор: літак пролітав поряд із військовим об’єктом Ірану і був прийнятий за “ворожу ціль”.
Організація цивільної авіації Ірану в підсумковому звіті назвала причиною аварії українського літака на околицях Тегерана в січні 2020 року помилку оператора системи ППО. Україна назвала цей звіт “збірником маніпуляцій”