“Уряд удосконалює програми підтримки агросектору і розширює можливості агропідприємств, насамперед у частині доступу аграріїв до наявних фінансових ресурсів”, — наголосив прем’єр.
За його словами, ключові напрямки роботи:
- підтримка тваринництва, передусім, створення нових комплексів та збільшення поголів’я;
- цільова підтримка фермерів;
- підтримка підприємств сільськогосподарського машинобудування з метою збереження та нарощування кількості робочих місць у цій сфері і забезпечення аграріїв якісною технікою вітчизняного виробництва.
“Найближчими тижнями маємо запустити в роботу програми підтримки — аби ми дійшли до кожного господарства в Україні і довели, як можна використовувати наявний ресурс. Головне, аби в кінці 2018 року у нас були фонди і поголів’я, максимально збільшені, і насичений (власною якісною продукцією) ринок”, — сказав глава Уряду.
Крім того, в контексті підтримки фермерства Гройсман звернув увагу на необхідність якнайшвидшого опрацювання механізмів запровадження ефективного кредитування, механізмів компенсації вартості техніки — за умов придбання техніки для конкретного господарства, а також підтримки кооперативів.
“Таким чином ми запустимо механізми реальної виробничої підтримки. Але одночасно ми передбачаємо відповідальність фермера за чесну реєстрацію землі й худоби. Важливо не затягувати час. Всі постанови Уряду мають бути ухвалені до кінця січня. Ресурсів (підтримки) достатньо”, — підкреслив прем’єр.
Нагадаємо, на розвиток фермерських господарств у 2018 році передбачено витратити близько 1 млрд грн.