“Створення Антикорупційного суду є вимушеним кроком. Це — реакція на дуже важку ситуацію в нинішніх українських судах. У нас навіть фізично не вистачає суддів. НАБУ зараз обслуговує два судді. ГПУ обслуговує чотири судді. Резонансні справи тривають роками й роками. Тому створення нового суду з нових суддів є правильним рішенням”, — сказав Генпрокурор.
На думку Луценка, на сьогодні є два варіанти розвитку подій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про Антикорупційний суд в президентській редакції не сприймуть західні партнери – Ситник
“Президент запропонував, щоб усі корупціонери категорії „А“ — від голови сільради до найвищих посадових осіб — були предметом розгляду Антикорупційного суду, незалежно від того, який орган досудового слідства виявив злочин. Наприклад, губернатор скоїв смертельне ДТП. Він іде в антикорупційний суд після розслідування поліції. НАБУ, звичайно, несе туди справи високопосадовців. Багато хто каже, що це буде забагато справ. Я цього не зовсім розумію, бо можна зробити трохи більше суддів. Але окей, я особисто вважаю, що є інша можливість: створити суд спеціально для НАБУ у кількості не менше 50 суддів — це моя принципова позиція, бо ми потребуємо впевненості у незалежності та чесності суду”, — пояснив Генпрокурор.
Він вважає, що чесність гарантуватиметься через конкурс, незалежність — через численність.
“Аби двох-трьох-п’ятьох суддів не зробили залежними. Така система може обслуговувати, як мінімум, перші кілька років, виключно НАБУ. Коли стане ясно, що їхніх справ недостатньо для такої кількості суддів, можна буде підключити Державне бюро розслідувань, яке зараз створюється. Я думаю, це компромісний варіант”, — сказав Луценко.
Нагадаємо, законопроект про Антикорупційний суд може бути схвалений в цілому за місяць (наприкінці лютого).