facebook-ta-google-nesut-zagrozu-pravam-lyudini-pravozakhisniki

Facebook та Google несуть загрозу правам людини - правозахисники

 • 12888 переглядiв

"Спостереження за гігантами показало, що бізнес-модель Facebook та Google, яка базується на спостереженні за людьми, суттєво несумісні з правом на приватне життя та несуть системну загрозу для інших прав, включно з правом на свободу думок та вираження поглядів, та правом на рівність і відсутність дискримінації", - йдеться у звіті.

Зазначається, що домінування Google і Facebook в сучасному житті дає їм владу і дозволяє збирати і монетизувати персональні дані мільярдів людей.

"Їх підступний контроль над нашим цифровим життям підриває саму суть конфіденційності і є однією із визначальних проблем прав людини нашої епохи. Щоб захистити наші основні людські цінності в епоху цифрових технологій – гідність, автономію, конфіденційність – потрібно радикально переглянути метод роботи Big Tech, і перейти до Інтернету, в основі якого лежать права людини", - сказав генеральний секретар Amnesty International Кумі Найдо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Google розробляє таємний проект зі збирання медичних даних

Вказано, що Google та Facebook встановили панування над основними каналами, на які спирається більшість світу для реалізації своїх прав в Інтернеті. Різні платформи, якими вони володіють – включно з Facebook, Instagram, Google, YouTube та WhatsApp – полегшують пошук і обмін інформацією, участь у дискусіях та житті суспільства. Окрім того, Android від Google також є основою більшості смартфонів у світі. І хоча інші компанії Big Tech мають владу в інших сферах, платформи Facebook та Google стали основними для взаємодії між людьми.

"Технічні гіганти пропонують ці послуги мільярдам людей, не стягуючи з користувачів плату. Натомість люди платять за послуги своїми особистими даними, постійно передаючи їх через Інтернет та у фізичному світі, наприклад, через підключені пристрої", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що платформи Google та Facebook за допомогою алгоритмів обробляють величезні обсяги даних, і отримують неймовірно детальні характеристики людей. Потім рекламодавці платять платформам, щоб персоналізувати рекламу і націлювати її на конкретну аудиторію. Однак, дані можна використовувати й в політичних цілях, що може бути небезпечним для вразливих категорій користувачів.

"Уряди повинні терміново вжити заходів щодо реконструкції бізнес-моделі, яка базується на спостереженні, та захистити нас від корпоративних порушень прав людини, в тому числі шляхом застосування чітких законів про захист даних та ефективного регулювання Big Tech, відповідно до закону про права людини", - сказано у звіті.

Нагадаємо, Amnesty International відреагувала на винесений судом РФ вирок шістьом фігурантам справи "Хізб ут-Тахрір".

Українські Національні Новини

Суспільство

    Популярні

    Новини по темі

    Facebook та Google несуть загрозу правам людини - правозахисники

     • 12888 переглядiв

    В Оксфорді назвали слово 2019 року

     • 22638 переглядiв

    Від початку року у Києві викрали 850 транспортних засобів

     • 17488 переглядiв

    У МВС анонсували нові стандарти фотографій на документи

     • 18045 переглядiв

    На Сумщині під час пожежі в будинку загинули двоє чоловіків

     • 18044 переглядiв