“У мене є певні занепокоєння щодо того, що Енергоатом готують до приватизації. Є підстави так думати. В указі Президента йдеться про те, що треба пришвидшити підготовку та проведення корпоратизації НАЕК. Як правило, з цього і починається приватизація. Це - перше.
По-друге, давайте згадаємо, як сьогодні поводяться з Енергоатомом — фактично заганяють його у боргову яму. Ясна річ для чого, щоб дешевше його продати”, — каже експерт.
Дяченко не вбачає доцільності у приватизації НАЕК. Українська енергетика має чимало невдалих прикладів приватизації підприємств. Теплової генерації, зокрема, коли це робили шляхом доведення останніх до банкрутства, додав фахівець.
“Тут механізм схожий. І хоча фактажу у мене немає, я припускаю, що це робиться для того, щоб приватизувати НАЕК”, — каже Дяченко.
Нагадаємо, у ніч з 22 на 23 вересня Володимир Зеленський опублікував указ, яким передбачається добудова двох “непотрібних” енергоблоків Хмельницької АЕС на конструкціях 1980-х років, а також — передача функцій з управління “Енергоатома” Кабінету міністрів.
Довідка УНН. “Енергоатом” — державний оператор національних АЕС України.