“Це і виглядає, як розчищення ринку під окремих операторів та як тиск на бізнес. За останніх півроку було 4 спроби під різними соусами призупинити роботу деяких гравців. Остання — це точка кипіння. В пресі журналісти вже порахувати, який об’єм газу може припинити постачатися в Україну. І до речі, сьогодні вже є реакція Росії на дії „Укрзалізниці“. УЗ, якщо пам’ятаєте в п’ятницю виявила поламані цистерни із газом, 161 цистерну, і ось в Росії вже відреагували, і вже одна компанія не відпускає свої вагони в Україну... Тобто, це ланцюжок... І той, хто має намір поламати ринок чи підігнути його під себе, зараз просто взагалі знищить цей ринок. І ціни (на скраплений газ на АЗС — ред.) однозначно зростуть”, — сказав він.
За словами експерта, запроваджені проти операторів санкції вступають в дію в березні, а цей період — є початком сезону активних продажів.
“І взагалі, зазвичай, на березень анонсується підвищення цін, а тут ще й ці додаткові чинники... Дуже складно сказати на скільки подорожчає автогаз, по якій ціні продаватиметься, але трейдери кажуть, що, якщо вони зупиняють 30-40% ринку, то звісно, що це — дефіцит газу, і ціна піде вгору. Як вона ходила вгору і в минулому році — ми пам’ятаємо, майже 14 грн коштував газ”, — додав експерт.
О.Сіренко наголосив, що рішення МЕРТу про санкції, є диверсією на найвищому рівні.
За його словами, подібні схеми монополізації ринку пального працювали раніше за С.Курченка.
“Я б зосередив вашу увагу на тому, що скраплений газ тут — це тільки вершина айсбергу. В цьому рішення МЕРТу (про введення санкцій проти компаній — ред.) є також заборона дій компаній, які розмитнюють не тільки скраплений газ, але і бензин і дизпальне. Тобто, це така собі бомба, яка якщо вибухне....
Так було при Курченку. Курченко теж починав із скрапленого газу, а потім монополізував усі нафтопродукти. Десь те ж саме відбувається, один в один. Тільки раніше через Кабмін ніхто не ходив, все виконувалось через митницю, а тут вийшли через Гройсмана, Кубіва, Бальчуна... Це терористи на найвищому рівні, це диверсія просто на ринку пального”, — сказав він.
Нагадаємо, під санкції СБУ потрапили імпортери близько 40% скрапленого газу. За словами паливного експерта С.Сапегіна, це може завдати значного удару по економіці.