“Минулого тижня я був на Закарпатті. І запитав: "Що ви везете з Угорщини?" Кажуть, що везуть все: продукти, товари і ліки. Тому що іноді вони коштують у 3 рази дешевше, аніж в Україні, у звичайній аптеці”, — зазначив він.
В Україні лікарський ринок монополізований двома гравцями. Тому в Україні лікуватися дорожче, аніж у деяких країнах ЄС, каже Дорошенко.
“У нас діють державні монополії. До прикладу — "Укрспирт". А ще у нас є фармацевтичні монополії — левову частку оптового ринку ліків займають дві компанії. Українські виробники ліків перерозподілили ринок так, що, фактично, вони не конкурують між собою. Тому у нас і коштують препарати так дорого. І будуть коштувати, поки у нас буде такий монопольний стан. Як наслідок, ліки в Україні дорожчають швидше, аніж будь-які інші товари чи продукти. За останні 5 років співвітчизники збільшили долю витрат на ліки у 2 рази”, — розповів експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мережеві аптеки визнали, що “заробляють” на маркетингових бонусах
Нагадаємо, за даними парламентарів, в Україні також діє монополія мережевих аптек. І це є, власне, тим фактором, який сприяє зростанню цін на ліки для українців.
Щоб навести лад на аптечному ринку, депутати зареєстрували аптечний законопроект (№ 8591), який передбачає низку обмежень для власників мережевих аптек. Таким чином, законодавці прагнуть поліпшити конкуренцію і все ж знизити ціни на лікарські засоби.
Законопроект поки знаходиться на доопрацюванні у його авторів. Голосування за документ заплановано в новому 2019 році.