“Якщо говорити загалом, то потрібно розрізняти два важливих моменти — конфлікт як такий і сьогоднішні події. Якщо говорити про те, чию позицію мала б підтримати Україна в цьому вірмено-азербайджанському конфлікті, то, скоріше, це має бути підтримка того рішення, яке називається "Мадридські принципи“ — яке, на мій погляд, є досить реалістичним кроком до вирішення цього конфлікту”, — сказав він.
Варто зазначити, що Мадридські принципи є основними принципами врегулювання нагірно-карабаського конфлікту, запропонованими Мінською групою ОБСЄ сторонам у Мадриді в листопаді 2007 року.
“Підтримка цього міжнародного конфлікту може сприйматись Вірменією як те, що це є підтримка Азербайджану, тобто, скоріше це підтримка позиції Азербайджану, яка полягає на сьогодні у тому, що Вірменія має звільнити окуповані території і передати під контроль Азербайджану території, які були захоплені поза межами Карабаху, а також перейти, згідно з умовами, прописаними в документі, до поступової передачі території Карабаху”, — пояснив експерт.
На його думку, це — нормальна позиція України.
“Що стосується сьогоднішнього конфлікту, тут дійсно варто було б утриматись від будь-яких заяв, і особливо від конкретних дій, як-от пропонують деякі депутати, військову допомогу, оскільки це може лише зашкодити процесу. Окрім того, можуть бути певні негативні наслідки і всередині України, враховуючи досить чисельну вірменську і азербайджанську діаспори, які є на території України”, — додав він.
Нагадаємо, минулого тижня народний депутат від фракції “Слуга народу” Людмила Марченко заявила, що Україна нібито готова "надати військову допомогу" Баку в збройному протистоянні Азербайджану з Вірменією в Нагірному Карабасі в разі такої необхідності.
ЇЇ заяву пізніше спростував голова МВС Арсен Аваков, зазначивши, що Україна не буде надавати військову допомогу жодній зі сторін в азербаджано-вірменському конфлікті.
Окрім того, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що рішення про надання допомоги іноземним державам належить до компетенції уряду та Президента України.