Цитата
“Державне регулювання не вирішить всіх проблем. (...) Антисоціальне направлення політики уряду призводить до того, що люди підвищують ціни на те, що виробили у своїх одноосібних господарствах, тому що їм потрібно вижити: заплатити за газ, за світло”, — пояснює народний депутат.
Деталі
Держава має, на його думку, цілу низку дієвих механізмів, які можуть допомагати тримати ціни на прийнятному рівні.
“Що відбувається в усьому світі? Наприклад, через державний аграрний фонд закуповується певна аграрна продукція задля того, щоб її випустити на ринок і знизити ціну за необхідності. Так робили завжди з цукром, так робили завжди з олією, з гречкою — з тим, що не псується. Якщо ціни зросли, „викинули“ на продаж партію товару — і ціни зменшились. Це державні функції”, — зазначив Івченко.
За словами парламентаря, у розрізі підвищення цін на продукти та продовольчої безпеки країни, проблема криється також у запропонованій моделі ринку землі, який відкривається з 1 липня.
“Саме ринок землі не дозволить контролювати ціни. Тому що ті, хто будуть купувати землю, захочуть більше взяти прибутків. Це означає, що вони будуть впливати на кінцеву ціну”, — резюмував Івченко.