Франція ухвалила рішення передати Україні AMX-10RC на початку січня цього року, а вже у квітні перші машини стали на озброєння підрозділів морської піхоти ВМС ЗСУ. Морпіхи вже назвали цю БРМ "снайперською гвинтівкою на колесах".
Озброєння
Основним озброєнням AMX-10RC є 105-мм нарізна нестабілізована гармата F2, здатна стріляти бронебійними та осколково-фугасними снарядами. Ефективна дальність стрільби прямим наведенням – 2000 м. БК 38 снарядів.
Підкаліберний бронебійний снаряд OFL 105 F3 здатний пробити 365 мм гомогенної сталевої броні під кутом 60˚. Завдяки цьому AMX-10RС може ефективно боротися з танками Т-55 і Т-62, а також становити загрозу для бортової та задньої броні танків Т-72 і Т-80.
Допоміжне озброєння представлено 7,62-мм кулеметами AAN F1. Один з них спарений з гарматою, другий встановлюється на башті.
Технології
AMX-10RС оснащений системою управління вогнем М401 COTAC, спряжена з лазерним далекоміром APX M550 (діапазон виміру до 10000 м). СУВ забезпечує ведення вогню по рухомих цілях при будь-якому положенні башти з автоматичним розрахунком поправок.
Навідник та командир мають окремі приціли. При цьому командирський дозволяє реалізовувати режим «мисливець-вбивця». Нічний приціл представлений тепловізійною камерою DIVT-16 CASTOR з дальністю дії – 4000 м.
Захист
Специфіка AMX-10RС, як машини розвідки, обумовила надання переваги мобільності перед бронюванням. І хоча з 90-х років її посилили сталевою бронею максимально вона може витримати в лобовій проєкції 23-мм снаряд з 300 метрів.
"Попри неможливість вести вогонь на ходу та слабке бронювання висока оперативна мобільність (до 800 км) робить ці машини ідеальним кандидатом для використання в резервних силах, для участі у стрімких проривах або для вогневої підтримки з закритих позицій", - пише Military Media Center.