Розробником білля є депутат Палати громад від лейбористської партії Іветт Купер. Раніше нижня палата парламенту схвалила внесений нею документ з перевагою всього в один голос — 313 проти 312. Тепер після позитивного вердикту Палати лордів законопроект повернеться в нижню палату і, як очікується, може бути схвалений вже в понеділок. Після цього для набуття статусу закону йому залишиться лише отримати так звану королівську санкцію, однак це вважається чистою формальністю.
Як прописано в самому законопроекті, на наступний день після того, як він стане законом, прем’єр-міністр Тереза Мей повинна буде назвати новий крайній термін здійснення Brexit. Потім їй доведеться отримати на це схвалення парламенту, після чого подати відповідний запит ЄС, який, в свою чергу, може прийняти або відкинути пропозицію, що поступила.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тереза Мей турбується, що Brexit може не відбутися
Однак незвичайність ситуації полягає в тому, що Мей вже пішла по цій дорозі, не чекаючи появи згаданого закону: в минулу п’ятницю вона написала листа голові Європейської ради Дональду Туску, в якому попросила його відкласти вихід Сполученого Королівства з ЄС з нинішньої запланованої дати “розлучення” , 12 квітня, до 30 червня. Однак Брюссель, за існуючою інформацією, згоден лише на варіант довгого продовження, до кінця березня наступного року.
Уряд вже погодився на дебати у вівторок в разі, якщо закон буде прийнятий.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Британії почали видавати паспорти без “Євросоюзу” на обкладинці
Нагадаємо, депутати Палати громад парламенту Сполученого Королівства 29 березня в третій раз відхилили проект угоди, який Мей раніше узгодила з європейськими лідерами. Таким чином, британський парламент не виконав умову Євросоюзу, який погодився відстрочити Brexit до 22 травня, якщо Палата громад минулого тижня схвалила б угоду. Тепер, відповідно до того ж планом ЄС, Лондон до 12 квітня має вийти із товариства без угоди, якщо не представить Брюсселю альтернативних варіантів реалізації Brexit.