Зі цих коштів 4,7 млрд доларів будуть виділені виробникам кукурудзи, молочної продукції, бавовни, пшениці, свинини, сої і сорго. Міністерство також закупить у постраждалих від введення тарифів товари на суму 1,2 млрд дол. і роздасть через благодійні фонди допомогу голодуючим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна подала апеляцію на рішення СОТ про мита на добрива
Ще 200 млн дол. підуть на те, щоб допомогти фермерам отримати доступ до іноземних ринків у рамках програми сприяння торгівлі сільськогосподарською продукцією. “Важливо пам’ятати, що все це можна скасувати хоч завтра, якщо Китай та інші країни скорегують свою поведінку”, — зазначив міністр сільського господарства Сонні Пердью. “Президент доручив мені переконатися, що наші фермери не приймуть на себе удар через введення тарифів”, — заявив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США відмовляються від NAFTA на користь угоди із Мексикою
Нагадаємо, в кінці липня поточного року стало відомо, що влада США має намір виділити 12 млрд доларів допомоги фермерам, яких торкнулося торгове протистояння США з Китаєм і низкою інших країн, у тому числі державами Євросоюзу. Як повідомила газета The Washington Post, виробники сільськогосподарської продукції скаржаться, що дії Китаю та інших країн у відповідь на протекціоністську політику США можуть коштувати їм мільярдів доларів. Білий дім на протязі декількох місяців шукав можливість надати фермерам підтримку, яка поширювалася б через міністерство сільського господарства і включала б пряму матеріальну допомогу, програми сприяння в поширенні продуктів і стимулюванні торгівлі.
Як раніше повідомляв УНН, Китай у четвер заявив, що подасть скаргу до Світової організації торгівлі (СОТ) проти нових американських мит на китайські товари загальним обсягом 16 мільярдів доларів США для розгляду.